czwartek, 28 października 2010

DziektarzewoDzięki inicjatywie i prowadzeniu Era oraz całej społeczności gietewubowsko-warszawskozagadkowej (hehe, jak to brzmi!) odwiedziliśmy ostatnio parę ciekawych miejsc w północnej części Mazowsza. Dziś odsłona pierwsza (komórkowa) - Dziektarzewo.

wtorek, 26 października 2010

Krzywa Prosta Tower

Widzieliście? Widzieliście. No to popatrzcie. Tak wygląda szkieletor cudu pod nazwą Prosta Tower autorstwa Kuryłowicza. I jak Wam się podoba? Za tło robi oczywiście szlyczny inaczej JWDeConStruction.

piątek, 15 października 2010

PeKiN kopniety

Miałem okazję być w biurowcu przy Golden Tarasen, no to nie mogłem sobie darować.
Widok z V piętra (coś ostatnio pnę się wyżej i wyżej :)
PS. Pardąsik za odbicia z szyby, niestety okna były nieotwieralne, a polarka na komórkę (jeszcze) nie wynaleźli ;)

poniedziałek, 11 października 2010

Plac i Kosciol Zbawiciela


Dzięki uprzejmości Asi z ulicy Mokotowskiej (dziękujemy!) mieliśmy rzadką możliwość zrobienia zdjęcia z poziomu drugiego piętra. No to voila!

czwartek, 7 października 2010

Zbikow (Pruszkow)Tuż za zachodnimi rogatkami miasta, zaraz za osiedliszczami Jelonek, Ursusa i Piastowa jest prawie sielsko-anielsko, jak dla moich ócz - czyli regularne kamienice, małe sklepy, warsztaty, poczta i wszystko, czego spodziewamy się w małym miasteczku. To Żbików, osada z wielowiekową historią i ciekawymi zabytkami (kościół parafialny, ex-cegielnia i glinianki Hosera, ZNTK), obecnie mocno zaniedbana i raczej niebezpieczna dzielnica Pruszkowa. 

wtorek, 5 października 2010

Roza Philips Luksemburg


Jest taka seria programów na National Geographic o tym, co będzie jak na Ziemi zabraknie ludzi. Nazywa się to (po naszemu) "Po zagładzie", w domyśle - po zagładzie ludzkości. Zasadniczym wnioskiem jest to, że przyroda nas pochłonie do imentu. Myślę, że zamiast wydawać miliony na drogie symulacje komputerowe, włodarze miasta postanowili przeprowadzić eksperyment na 'żywym' organizmie. Drzewa już są na dachu, jeszcze jakieś 200-300 lat, i nie będzie śladu po budynku fabryki Róży "Philips" Luksemburg.
Więcej zdjęć na opuszczone.net

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...