piątek, 29 kwietnia 2011

Karczew
Karczewski kościół pod mało popularnym obecnie wezwaniem świętego Wita (tak, tego od pląsawicy, patrona aktorów i epileptyków) - notabene jednego z patronów pokazywanego wcześniej kościoła w Sierpcu, nie dorównuje oczywiście swojej większej i starszej siostrze z czeskiej Pragi, ale z pewnością warty jest zobaczenia. Aha - uwaga na broniące dostępu do wnętrza miejscowe matrony, które kościół uważają za swoją prywatną własność, a fotografa co najmniej za złodzieja.
Więcej zdjęć z kościoła i pobliskiego cmentarza u krabianki.

Aha - na ostatnim zdjęciu widzą Państwo starą plebanię, obecnie "Centrum Historyczne Ziemi Karczewskiej" - znaczy się muzeum. Spostrzegawczy czytelnik zobaczy odbicie trójcy znanych powszechnie osób (na gablotce przy wejściu).

wtorek, 26 kwietnia 2011

Plac Sloneczny


Ładna pogoda, to i wpis pogodny. O placu Słonecznym powiem tylko tyle, że trzeba go znać. Po prostu.
A po więcej informacji zapraszam na blog kolegi Nomada :)

środa, 20 kwietnia 2011

XLII Akcja GTWb - Czerwony jak cegla

No to u mnie zgodnie z dosłownym tytułem akcji oraz drugim członem nazwy bloga.

Najsampierw - Dziektarzewo, o którym już było tutaj sporo, ale skoro się coś jeszcze uchowało bez publikacji, no to jadziem na cegłowo (no dobra, może to nieco przykurzone czerwone cegły, ale za to oryginalne)......przed nami kolejny etap naszej ubiegłorocznej wycieczki, czyli Sierpc...

 ...i w końcu przenosimy się na przeciwległą stronę Mazowsza - przed nami Karczew...
...i Otwock. I tym optymistycznym ujęciem kończymy dzisiejszy wpis o cegłach czerwonych jak cegła.

poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Osiedle Lesne plus Forty Bema
Jak powszechnie wiadomo, bloki to nie jest to, co mi się najbardziej lubią. Wszelako jednak, blok przy ulicy Księcia Bolesława w Osiedlu Leśnym uważam za całkiem przyzwoity i nieźle wpasowany w okolicę i dlatego dostąpił rzadkiego blokom zaszczytu wystąpienia tutaj.
A Forty Bema - wiadomo, fantastyczne miejsce do spacerów, zwłaszcza w części nietkniętej przez współczesną cywilizację mieszkaniową. Polecam!

czwartek, 14 kwietnia 2011

Towarowy i helikopterSkracaliśmy sobie ostatnio drogę przez Bemowo - torami, po których nic zwykle nie jeździ. No i co - jak to zwykle w takich momentach bywa, zza zakrętu wyjechał sobie towarowy, a za wiele miejsca po bokach toru nie było. Przeżyliśmy jednak bez strat własnych, a przy okazji do ostatniego zdjęcia zapozował nasz nowy szlyczny śmigłowiec ratunkowy

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Bocian!
To akurat zeszłoroczny sierpecki bociek, ale już w tym roku jednego namierzyłem w gnieździe na kominie. Śmielej z tą wiosną!

czwartek, 7 kwietnia 2011

Mala ulica.
Ulica Mała, ale lubiana przez filmowców - od twórców współczesnych seriali ("Wiedźmy"), poprzez Sassowskie "Dziewczęta z Nowolipek" do "Pianisty" Polańskiego i "Korczaka" Wajdy.

poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Stalowa

Konkretnie sam początek - zdjęcie jest de facto z Inżynierskiej.
Owiana czarną legendą złej ulicy, na zdjęciu prezentuje się bardzo niewinnie.
Ba, w kamienicy na rogu Stalowej i Inżynierskiej, której fragment widać z prawej strony zdjęcia, mieszkał nie kto inny, jak przesławny Wiech.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...