wtorek, 28 czerwca 2011

Prosta - przeglad architektury

 


 

Ulica krótka, numerów jeszcze mniej (tylko trzy nieparzyste zostały - 49, 51 i 69), za to przegląd architektury prawie pełny: od rudero-kamienic na odcinku pomiędzy Miedzianą i Towarową, przez resztki fabryki Norblina, baraki Impexmetalu, bloczydło JWD (formalnie przy Łuckiej), dawny kompleks RUCH'u, zajęty obecnie przez IPN, aż do biznesowo-apartamentowych realizacji na rogu Miedzianej i Pańskiej (czwarte zdjęcie), kompleksu niebrzydkich biurowców na rogu Przyokopowej (Crown Tower i Crown Square - na zdjęciu ostatnim) i w końcu Kuryłowiczowskiej Prostej Tower, przedstawianej już poprzednio.

poniedziałek, 20 czerwca 2011

XLIV Akcja GTWb - Slizgiem po szynach
Mamy dziś na GTWb temat idealny dla mnie, miłośnika tego co jeździ po szynach.
Na zdjęciach tory we Włochach, na wiadukcie nad - nomen-omen Sympatyczną ulicą.
Na deser samolot podchodzący do lądowania na pas 15-33 stołecznego lotniska Chopina im. Okęcia.

PS. Na zdjęciach obraz faluje za przyczyną gorącego powietrza, a nie delirki ;)

czwartek, 16 czerwca 2011

WAT, Radiowa, Kaliskiego, Dywizjonu 303


Wybraliśmy się na WAT - no, może nie postudiować tym razem, ale porobić kilka zdjęć, mimo że nie mieliśmy Zorki (5).

Najsampierw poszły nieloty, stojące od Radiowej - 'rządowy' Jak 40, Iskra, Su-22, MiG-21 na pierwszym zdjęciu oraz MiG-29 na drugim. W tle na obu zdjęciach stoi sobie poczciwe i wszystkim znane Mi-2.

Dwa następne zdjęcia to oczywiście gmach główny WAT, obecnie pacykowany na kremowo (dobrze, że nie na różowo), w otoczeniu przejeżdżających aut(obusów).

I w końcu wcale ciekawy blok na Dywizjonu 303. Tak, przyznaję - zdarzają się współcześnie ciekawe bloki, przyzwoicie zrealizowane i nienachalne w formie, jakże różne od atakujących zewsząd propozycji JWDestruction (o peerelowskich blokowiskach nie wspominając).

poniedziałek, 13 czerwca 2011

Milanowek - stacja kolejowa i poczta


 

Dzisiaj okolica stolicy, konkretnie Milanówek, a w nim ciekawa kamienica z piekarnią
po zachodniej stronie torów kolejowych, budynek stacji od wschodniej i zachodniej strony, i w końcu 'pruska' poczta po wschodniej stronie.
Bardzo ładne i spokojne miasto. Polecam!

czwartek, 9 czerwca 2011

Wlochy - kamienice przy Chroscickiego

Dwie sąsiadujące kamienice przy Chróścickiego 20 i 22, na rogu z Rybnicką i naprzeciw pokazywanego już kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W rozmowie z tubylcem (a raczej tubylczynią) okazało się, że kamienica pod numerem 20 została już spisana na straty - będzie rozebrana, bo zaczęła się sypać, a fundamentów niet (tu wszystko było kiedyś podmokłe). Szkoda, choć to raczej małomiasteczkowa kamieniczka. Za to sąsiad spod 22 ma nowy dach i prezentuje się wcale okazale - rzekłbym nawet wielkomiejsko, jak na okolicę.

poniedziałek, 6 czerwca 2011

czwartek, 2 czerwca 2011

Metro 2011 - rondo Daszynskiego


Uprzejmie donoszę, że na budowie metra ruszyło. Więcej, metro 2011 żyje, a robotnicy i inżynierowie wespół zespół i ramię w ramię grzebią w ziemi równo. W każdym razie na budowie odcinka w okolicach ronda Daszyńskiego.
Aha - na ostatnim zdjęciu widać niezwykle wyraźnie, jak wzruszeni mieszkańcy miasta rozpływają się w zachwycie nad nową inwestycją. Ewentualnie rozpływają się z zachwytu i gorącej atmosfery miasta.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...