piątek, 3 lutego 2012

Szczecin Glowny

Nie jest tajemnicą, że kolej lubię. Nawet naszą, PeKaPowską. Inna sprawa, że dworce to teraz zdaje się jakaś insza spółka, ale kto tam dojdzie z nimi do ładu. W każdym razie dworzec ładny, stary (jeden z najstarszych w kraju),
i do tego całkiem porządnie odnowiony. Na zwiedzanie bunkra pod dworcem nie mieliśmy niestety czasu, a - jak piszą
- ogromny jest. W każdym razie bonusowo fotka z niziutkiego kolejowego mostu nad Odrą (Zachodnią).

15 komentarzy:

 1. Nie łatwo się teraz połapać co jest jaką spółką... choćby kupić bilet na właściwy pociąg i wsiąść do właściwego (gdy nieopisane, nieogłaszane i przyjeżdża jeden o godzinie drugiego) - tak lavinka kiedyś wsiadła do Inter Regio zamiast do Kolei Mazowieckich w Żyrardowie, bo przyjechał identyczny kibel.

  Teraz to ja już wiem, kalie malowanie pociągu do jakiej spółki należy (lata doświadczeń, prób i błędów), np. wiem że to na moście to InterRegio, ale ktoś kto rzadko jeździ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm ten dworzec na żywo robi wrażenie jakby był o wiele niższy ale to może z powodu dużego wzniesienia, które jest nad nim, a którego na zdjęciu nie widać. Punkt widzenia zależy od punktu focenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Potwierdzam, dworzec jest w dołku, praktycznie nieco tylko ponad poziomem rzeki. Trochę widać tę górkę nad dworcem na drugim i trzecim zdjęciu. To zresztą dość typowe usytuowanie dworca - podobnie zresztą jest choćby w Poznaniu Głównym, że średnicy ze stolicy nie wspomnę, bo u nas cała linia od Zachodniego do Wschodniego (no dobra, co najmniej do Powiśla) leci przecież dołem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolej lubię, a lokomotywy najbardziej. Szczecina Gł. nie znam, chlip ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nieco dalsza okolica. Szczecin to jedno z ostatnich dużych miast w Polsce, w których nie byłem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dalsza, faktycznie, ale zdecydowanie nie najdalsza ;)
  PS. Szczecin - tak na porządniej, a nie przejazdem - też odwiedziliśmy pierwszy raz dopiero w ubiegłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. oo! dworzec, na którym bywam i który lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja dodam jeszcze, że to właśnie w Szczecinie - i to przy dworcu, nad wodą - widziałem na żywo z bliska czaplę lub kormorana (nie odróżniam). Siadło ptaszysko sobie i odleciało dopiero PO zrobieniu mu zdjęcia. Bardzo miło.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pierwszym uwagę moją przykuła blondynka...chyba ze mną wszystko ok? ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chyba tak, bo gdyby Twój wzrok przykuła brunetka, byłbym poważnie zaniepokojony.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak ja lubię takie klimaty. To zemną coś nie tak, bo wolę drugie zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiedziałam, że szczeciński dworzec posiada stare perony (zadaszenia). Szczecin kojarzy mi się głównie z zalewem (byłam) i portem (znam z pocztówek) :)

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja ostatnimi laty na dworce to tylko w celu 'utrwalenia ginącej rzeczywistości' chadzam;(
  bo to głównie te dolnośląskie, po których już pociągi nie jeżdżą i nawet miałam taki pomysł na cykl pod tym hasłem, ale mi nie wychodzi, bo samej mi się nie chce;(

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też na dworce chadzam głównie w celach turystycznych, choć jeździć lubię, nawet PeKaPe, czy jak tam to się teraz nazywa ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. dworzec w Szczecinie znam dość dobrze, głównie z czasów edukacji:)miejsce z klimatem, na dodatek jest dosyć popularny do kręcenia filmów chyba, bo czasami jakieś np. niemieckie napisy z nazwą stacji wisiały:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...