poniedziałek, 5 marca 2012

Hotel Mercure Warszawa - podzwonne part 2

Skoro part 1 już się dokonało, czas na drugą odsłonę upadku domu U... merkurów.
Dużo pisać nie trza - każden widzi. Z góry pardą za dystorsje - kadry ciasne, a praw optyki przeskoczyć się nie da.
Aha - oprócz ujęć ze znanych pozycji, czyli od strony głównej, kilka kadrów od zaplecza i podjazdu.

PS. Na stronach Gazety Stołecznej można zapoznać się z 'planem' rozbiórki tych okolic. Więcej szczegółów wkrótce! 10 komentarzy:

 1. Merd Cure ma tak niecharakterystyczny, bezpłciowy wygląd, że pewnie nie zauważę, jak zniknie ostatecznie. Gorzej, że - jak przypuszczam - na jego miejscu powstanie megakloc, brzydki jak cholera. Ale cóż, przecież liczy się, by było duże i nowoczesne. A jak już się wezmą za otoczenie ronda Łoenzet, to dopiero się będzie działo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z drugiej strony, tak, jak chodziłem sobie wczoraj Marszałkowską, tutaj przynajmniej coś się dzieje, bo na Marszałkowskiej jakiś marazm straszliwy :/

  Podobno centrum się nam przemieszcza, tylko nie bardzo wiadomo gdzie ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Centrum się przemieszcza na zachód (patrząc od Al. JPII). Cały region ronda ONZ, w tym Ilmet i budynek CPNu wraz z zapleczem też wkrótce zniknie.

  A propos następcy Merkura - chyba nie ma jeszcze nawet wizualki, więc żale choć pewnie słuszne - jeszcze przedwczesne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Weldon - centrum jest tam, gdzie są ludzie. Czyli na parkingach przy Arkadii, Złotych Tarasach itp a w piątki w okolicach dworca Warszawa Zachodnia.

  @Ajemaj - jestem realistą i boję się już na zapas :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ledwo postawili, już rozbierają?

  OdpowiedzUsuń
 6. @ikropko - i to nie jest "ich" ostatnie słowo. Cała okolica idzie do przebudowy, tzn. głównie do rozwałki. Więcej info w lince w treści postu (w linii PeeSa).

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta okolica jak i Osiedla Za Żelazną Bramą przeszły głęboką metamorfozę. Jeszcze pamiętam giełdę komputerową po drugie.. stronie Grzybowskiej. W Tym przypadku chyba chodzi o bliskość centrum i cenę, ziemi w tym miejscu.... Do bryły budynku już się przyzwyczaiłam, był chyba pierwszy dopiero potem powstały budynki po drugiej stronie Jana Pawła. Rondo ONZ zmieni się gdy powstanie metro.

  OdpowiedzUsuń
 8. nie mogę doczekać się rozbiórki Ilmetu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pewnie zbudują coś wyższego, szklane domy górą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niektórych rozbiórek mi nie szkoda, im nowszy budynek tym mniej. Niestety może się okazać, że zamienił stryjek siekierkę na kijek...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...